Podłoga z płyt OSB? .

Wiele osób budując lub remontując dom, decyduje się na podłogi drewniane, które potem zamienia na panele. Niestety za bardzo na drewnianej podłodze nie da się położyć paneli, dlatego do nich potrzebna jest podłoga specjalna. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest podłoga z płyt OSB.

Jest ona stabilna i bardzo szybka do położenia a co najważniejsze, można od razu kłaść panele. Należy jednak pamiętać, że podłoga musi być izolowana, żeby w ogóle w domu było ciepło. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest położenie pomiędzy legarami wełny izolacyjnej, która będzie utrzymywała ciepło w domu.

 

Jak ułożyć taką podłogę? Przede wszystkim potrzebne są specjalne belki zwane legarami, które będą trzymały płyty. Im gęściej położone legary, tym stabilniej trzyma się podłoga. Na legarach przykręcamy płyty. Dobrze jest założyć izolację na legary, by podłoga nie skrzypiała. Płyty kładziemy odrobinę odsunięte od ściany.

 

Nie mogą ściśle do niej przylegać. Na tak ułożoną podłogę, właściwie od razu można układać panele. Tego rodzaju wykonanie podłogi pozwala mieć ją w szybkim tempie piękną. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na przyspieszenie prac budowlanych lub remontowych.